| TheFuture46 a întrebat:

Salut, sunt student si vreau sa ma angajez doar pe timp de vara doar. Pana acum am depus interviu doar la Selgros, si am fost chemat la interviu, si cand m-au intrebat, daca vreau sa lucrez doar pe timp de vara, eu am raspuns ca da, si mi-au zis sincer ca nu ofera astfel de posturi. Acum vreau sa aplic si la celelalte mari magazine, inclusiv la flanco, altex, etc. Intrebarea mea este, sa ii mint si sa le spun ca nu vreau doar pe perioada verii, si dupa 3-4 luni sa imi dau demisia? Exista vreo clauza in contract, care sa ma oblige sa platesc ceva, daca fac asta?

1 răspuns:
| Brieezer a răspuns:

Poti sa te angajezi doar 3-4 luni fara sa fii obligat sa platesti nimic, dar sa stii ca multe magazine, ca cele mentionate de tine au posturi speciale pentru studenti pe timp de vara, adica sezonieri.