| anonim_4396 a întrebat:

Poate reprezenta o problema la angajare daca am terminat o facultate privata si nu o facultate de stat? Vorbim de angajare in domeniul IT.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Diploma in IT e mai putin relevanta... conteaza ce stii ca de aia se dau teste la angajare

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O problema....chiar deloc. Din potriva, reprezinta un avantaj. Altfel inveti la stat, altfel la privat.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e doar parerea ta, in Romania nu exista inca facultate privata care sa aiba autoritate mai mare decat cele de stat.

| Clantza a răspuns:

Te poti angaja si fara facultate, conteaza sa stii sa faci ce vor ei sa faci (vei primi un test la angajare pe langa interviu).

| JohNNy7200 a răspuns:

Va multumesc mult tuturor pentru raspunsuri! ^_^