| Laurentiu_Purcaru_1977 a întrebat:

Salut,puteti sa mi spuneti un program de filmat pentru IOS in care pot sa editez in o gramada de feluri si sa pun muzica pe fundal, sa scriu pe ecran...chestii de genu...dau funda! Cine raspunse

1 răspuns:
| Lauriella a răspuns:

1.Magisto (iPhone – gratis; Android – gratis)

Aplicația te lasă să experimentezi cu editări de bază, muzică pe fundal și editare de sunete.
2.Montaj (iPhone – gratis)

Aplicația îți permite să editezi video-uri de 5 secunde, pe care apoi le poți uni într-un storyboard. Plus, scutură telefonul pentru a adăuga la video clipuri, melodii și filtre random
3.Qik Video (iPhone – gratis; Android – gratis)

Aplicația creată de echipa Skype îți permite să înregistrezi și să ‘aranjezi’ video-uri. Plus, apeluri video HD, share de video-uri live și 13 efecte pe care le poți aplica la apelurile video.
4.Cinefy (iPhone – gratis)

Aplicația ideală pentru editare basic – 100 efecte speciale și animații și poți adăuga muzică direct din iTunes
5.GarageBand pentru iOS este cea mai populară aplicație de compoziție muzicală din lume. Iar acum, mai mult ca niciodată, e ușor să înțelegi din ce motiv. Având la dispoziție o gamă largă de instrumente și caracteristici noi precum Live Loops și Drummer, crearea propriilor melodii este și mai palpitantă. Și poți face totul direct de pe iPhone, iPad sau iPod touch – așa că este ușor să creezi ritmuri incredibile indiferent unde te-ai afla. Apoi le poți partaja în cealaltă parte a camerei sau a lumii în doi timpi și trei mișcări.