| Daniel824 a întrebat:

Se merita in ziua de azi sa faci facultatea de sociologie? Cam ce poti sa ajungi si daca este cat de cat multumitor financiar. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Toate chestiile astea care se termina in "olog" nu sunt generatoare de bani prin ele insele sa stii happy deci sociolog ca atare nici nu prea gasesti de lucru si nici bani multi nu faci. poti face insa un master sau niste cursuri suplimentare dupa facultate pe resurse umane, poate pe marketing, comunicare/relatii publice sau publicitate sa te orientezi spre domeniul publicitatii. pe resurse umane se castiga destul de bine si sunt posturi si e si un domeniu placut, daca ai intrat la sociologie si nu ai alta optiune si vrei sa faci o facultate mergi si fa-o, poate te mai orientezi si pe parcurs. te interesezi din timp ce mastere exista, unde poti merge, ce ai vrea sa faci, sunt sanse happy succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m-as orienta spre asa ceva decat daca stiu ca pot face performanta sau daca locuiesc in Bucuresti - unde aproape totul este posibil.

| Adryanna2000 a răspuns:

In ziua de azi se merita sa faci orice facultate.