| paladinnn a întrebat:

Stiti cumva daca ma pot inscrie la M.A.I scoala de agenti Campina cu fisa medicala facuta pentru MApN? ( Tot pentru subofiteri a fost facuta, mai exact maistri militari ) Nu am reusit la probele sportive MApN si m-am gandit sa ma antrenez mai bine si sa incerc tot anul asta, la M.A.I..
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai bine intrebi la compartimentul de resurse umane de la IJP din judetul tau, de acolo vei primi un raspuns sigur. Daca nu esti in resedinta de judet poti si telefona.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Va trebuii sa completezi o fisa medicala la inscrierea intr-o alta academie, conform cerintelor standard si legale.
In orice caz, de ce ai aduce o fisa de respins, la o academie unde vrei sa fii admis? Nu crezi ca ai fii eliminat imediat din cauza ei?

| paladinnn explică (pentru Violleta2022):

1. Nu la academia ma inscriu ci la scoala de agenti de politie (subofiteri) si la MApN tot la subofiteri si maistri am fost inscris, nu academie.
2. Nu fisa medicala a fost respinsa, am fost respins la probele sportive, este o diferenta, in fisa medicala sunt apt.

| Alex_Alex_1998_J0cd a răspuns (pentru paladinnn):

Să ghicesc, alergarea de rezistență?