| giulianito a întrebat:

sun un baiat care anul acesta termin cl 9 doresc sa devin stomatolog insa nici decum n-am sanse in moldova de aceeea doresc sa vin in romania dar nu am iddeee cum doresc sa aflu totul pas cu pas va rog ajutor!

2 răspunsuri:
| Ramona1 a răspuns:

Dupa ce termini clasa a 9-a, faci optiunile cu toate liceele din Romania, de preferat sa pui profile cu stiinte ale naturii pentru ca mai departe vei urma medicina care te va ajuta sa devii stomatolog.Staul roman acorda bursa tutror elevilor care vin aici la studii.Inclus este si un camin unde sa stai.Stiu asta pentru ca am o colega in clasa care e din Republica Moldova

| Chaotic a răspuns:

Faci optiunile cu liceele din tara dar eu te-as sfatui sa nu ramai in Romania ca aici medicii buni nu sunt niciodata apreciati. daca intr-adevar vrei sa te perfectionezi pleaca in afara ca aici nu o sa fi niciodata respectat si apreciat pentru munca ta :*