| Phoenix51 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si nu stiu ce profil sa urmez. Am note relativ echilibrate:
Mate- 9
Romana-10
Engleza- 10
Franceza- 9.5 sau 10
Bio- 10
Fizica- 10
Chimie- 10
Istorie- 9
Geografie- 9.5
Ce profil sa urmez? As aprecia daca mi-ati oferi niste sfaturi.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Probabil ca acestea sunt mediile din clasa a VII-a. Daca si la anul vei continua tot asa, iti recomand sa mergi la un liceu bun cu profil mate-informatica.

| Zaygon a răspuns:

Depinde unde vrei sa mergi dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa iti spunem noi ce profil sa urmezi, alege ce iti place.
De asemenea, notele sunt doar niste numere, nu reprezinta cat de bine/rau te pricepi la materia respectiva.

| Irina_Irina_1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da! notele reprezinta cat de bine sau rau te pricepi la materia respectiva!

| takemyword a răspuns:

Cel mai bine tu stii ce vrei sa faci in viata, in functie de asta poti sa iti alegi profilul. Ai medii mari, ai putea sa urmezi orice relativ usor din punctul ala, trebuie numai sa te hotarasti ce vrei sa faci happy

| Irina_Irina_1995 a răspuns:

Unde vrei tu