| Bikerul a întrebat:

Salut.Sunt in clasa a-8a si ma bate gandul sa plec in armata la 18, ce parere aveti,se castiga bani, va fi greu?

5 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Crezi ca esti in stare sa asculti ordine probabil absurde unele?, crezi ca esti in stare sa te trezesti in fiecare zi la ora 5 dimineata si sa bagi 5 km?, crezi ca esti in stare sa nu iti vezi posibila familie cateva luni bune?, crezi ca esti in stare sa faci anumite lucruri ce ti se par atat de grele de iti ies ochii din cap?, crezi ca esti in stare (Doamne fereste) sa incasezi un glont/glonte? Daca da (posibil sa fie si alte intrebari) da ai putea sa mergi in armata daca nu exista si alte domenii din care poti castiga bani. IT, medicina, inginerie, electronica s-a.s

| lpavel a răspuns:

Nu e greu deloc, se castiga si bani cat de cat DAR vei fi la mana lor toata viata, adica cand e alarma nu conteaza daca e de proba sau nu atunci indiferent ca e noapte, Craciun sau revelion tu trebuie sa te prezinti acolo. Daca pleci in vacanta trebuie sa le zici unde cand si pana cand, ma rog o sa fie mai sever ca tatal tau, daca a fost... big grin

| Bikerul explică (pentru lpavel):

Adica toata viata?

| lpavel a răspuns (pentru Bikerul):

Nu toata viata aproape adica atunci vei fi liber cand vei iesi la pensie si apropo de pensie vei iesi pe la vreo 50 de ani! Misto, nu-i asa? Ei dar pana atunci vei avea un al 2-lea tata foarte sever: Unde te duci, lasa-mi nr. de tel, etc big grin

| Kyttynna a răspuns:

Greu va fi, in sensul ca in secunda 2 trebuie sa executi ordine stricte. De castigat probabil se castiga dar cam cu pretul vietii daca te vei alatura in razboaie sau misiuni. Pentru mai multe detalii intra pe site-ul www.mapn.ro.