| 3ntzz a întrebat:

sunt din Timisoara, clasa a XII-a si intentionez sa ma duc la facultatea de pompieri din cadrum academiei de politie " Alexandru Ioan Cuza" din Bucuresti si as vrea sa stiu cum se poate intra acolo, de la cei care au fost admisi sau au terminat facultatea,pentru ca am vazut ca examenele sunt din matematica,algebra, fizica, si eu termin pe profil filologic si nu stiu o boaba de matematica, dar pot fi meditat si vreau sa stiu cat de greu e, ce se preda, daca merita, si-asa mai departe.
Daca as si gasi pe cineva care sa mediteze special pentru facultatea de pompieri, in Timisoara, ar fi minunat. Multumesc frumos!

1 răspuns:
| Here4you a răspuns:

Cu Dumnezeu inainte, cu iubire de neam, de cei cu durere! Doar asa vei putea intra acolo./