| alyn21 a întrebat:

Salut, sunt in clasa a XII-a la profilul mate-info si nu stiu ce facultate sa urmez.Imi place matematica, as vrea un domeniu din care sa castig bine cat de cat.

10 răspunsuri:
| taviyamato a răspuns:

Omul meu - your best shot - e informatica sectia aia de programare, pe langa asta invata web-design, gandeste-te ca iti poti face un site precum okazii sau shopmania te umplii de bani, invata comert-online si alte rahaturi, le vei face in facultate, in rest eu NU iti recomand alta facultate pentru ca nu inveti nimic concret, eu sunt la Geografie in anul 3 si in loc sa facem geoinforamtica si alte chestii practice invatam despre munti si dealuri, asa ca gandeste-te bine.

| alyn21 explică (pentru taviyamato):

La informatica nu ma pricep asa bine...

| BarBye a răspuns:

Finante-banci
Contabilitate
Informatica

| alyn21 explică (pentru BarBye):

Dupa imi gasesc usor un job in unu din domenile astea?

| BarBye a răspuns (pentru alyn21):

Da, daca in timpul facultatii faci si practica la o banca. ceva. ca sa poti sa experimentezi ce inveti :p

| CiuxyM a răspuns:

Matematică şi Informatică (www.fmi.unibuc.ro) de la Universitate sau una dintre facultatile de la Politehnica (http://www.pub.ro/ro/educatie.html). Acestea sunt in Bucuresti.

| alyn21 explică (pentru CiuxyM):

Nu-mi merge nici una din pagini.

| RainOfColors a răspuns (pentru alyn21):

Incearca sa stergi parantezele de la sfarsit, pentru ca, din cate am observat, CiuxyM nu a lasat spatiu intre paranteze si link.

| CiuxyM a răspuns (pentru alyn21):

Http://www.unibuc.ro/ si http://www.upb.ro/, apoi intri la facultati.

| BmxRide a răspuns:

Daca esti din suceava este bun stefan cel mare este cel mai bun liceu de mate