| 1290 a întrebat:

Ceau as fi curios pe ce ma pot duce m-ai departe eu sunt la mate-info in clasa a9.Dar inca incerc sa caut cam sa stiu de acuma pe ce sa ma axez sincer nu imi place deloc nici matematica nici informatica straight face laughing.Dar as vrea sa merg la facultate de IT mai exact la ce as putea daca ati putea sa imi dati niste sfaturi! Fundaahappy

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai vrea sa mergi la o facultate de IT daca nu iti place deloc mate si info? esti un fel de sinucigas?

| TheoryOfHarmony a răspuns:

Facultate de IT? Adica cibernetica sau automatica si calculatoare? Cam aceste 2 facultati te-ar ajuta. Dar, ca sa stii, la orice facultate nu inveti cu adevarat IT, decat ideea ca ai diploma de absolvire a facultatii si te ajuta la angajare putin. Informatiile care le inveti cu adevarat care sa te ajute pentru un job in IT le inveti la cursuri platite. Deci in loc sa te stresezi cu ce facultate faci, mai bine stangi niste bani sa platesti 3-4 cursuri de specialitate (Action Script, XML, Javascript, C#, PHP MySQL s.a.m.d.). Succes!

| 1290 explică:

Nu sunt sinucigas laughing Dar as vrea ceva legat de IT sa spun ca sunt atras de IT dar nu de programare...straight face