| NimeniAltu1212121 a întrebat:

Salut, sunt in clasa a XII-a. M-am gandit sa dau la Universitatea Tehnica de constructii Bucuresti. La profilul CCIA( CONSTRUCTII CIVILE, INDUSTRIALE SI AGRICOLE) avand la liceu ca profil desen tehnic. Cunosc cateva lucruri despre tot ce inseamna constructii. Vreau sa ma lamureasca cineva daca merita sa dau la aceasta facultate. Dupa terminarea facultatii am de gand sa plec in alta tara. Am sansa sa gasesc ceva de munca in alta tara sau in Romania?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Da merită, în alte state contează foarte mult să ai diplomă de inginer. În ziua de azi se pune bază pe ingineri, medici și mai puțin pe cei care termină facultăți umaniste.
Dacă iei și ești admis este foarte bine.
Pe diploma de licență va scrie că ești înginer.
Atât în România cât și în afară șanse există dar trebuie să le fructifici.
Bineînțeles salariile în România sunt mici în comparație cu cele vestice.

| NimeniAltu1212121 explică (pentru Anonimuserr):

Ok, multumesc de raspuns.

| Anonimuserr a răspuns (pentru NimeniAltu1212121):

Cu plăcere, sper că te-am putut ajuta!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sanse ai, dar nu ca si inginer!

| NimeniAltu1212121 explică (pentru neutrino):

De ce? Argumenteaza.