| Danutz_4517 a întrebat:

sunt in clasa a XII a si vreau sa urmez facultatea de politie de la Bucuresti. eu vreau sa am o specializare spre Criminalistica. ma poate ajuta cineva cu niste indrumari. adica, daca este buna facultatea, daca se face vreo specializare acolo etc. prefer sa raspunda cei care au intrat sau au terminat facultatea de politie. dar in deosebi cei care sunt deja specialisti in acest domeniu. multumesc anticipat pentru ajutor

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

Pai... normal ca e buna. E Academia de Politie, singura din Romania. Iti trebuie pregatire daca vrei sa intri pentru ca se intra extrem de greu. Stiu asta pentru ca au incercat doua prietene si doar una a intrat, desi au invatat amandoua din greu un an intreg si au luat ore in particular.
http://www.academiadepolitie.ro/index.html
Asta e situl academiei, poti intra sa mai afli unele chestii si sfatul meu e sa incepi sa te pregatesti daca vrei sa intri. Specializarea nu ti-o poti alege oricum, decat din anul 2, deci pana atunci faci ce face toata lumea. Succes.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot vrei sa urmezi asemenea studii, sunt de parere sa-ncepi chiar acum, testandu-ti inclinatiile de investigator, prin incercari de cautare pe net a informatiilor despre aceasta facultate