| AnaMariaP9 a întrebat:

Termin clasa a 11-a acum, dar febra admiterii la facultate m-a cuprins si pe mine. Vreau sa fac Facultatea de Limbi si Literaturi straine din Bucuresti si sa studiez Franceza-Japoneza sau Franceza-Chineza. Din ghidul lor nu am inteles mare lucru. Poate cineva sa imi spuna la ce se dau examene, ce nivel de pregatire trebuie sa am si daca trebuie sa stiu japoneza sau chineza? Si ce e cel mai indicat sa aleg: Filologie, Traducator-Interpret, Studii culturale?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Hmm eu as merge pe libi nordice daca as fi fost in locul tau. gen daneza suedeza sau finlandeza.

Japoneza este ceva mai usoara decat chineza. Alfabetele de baza (da alfabetele, are 3) sund in principal formate din consoana si vocala) la chineza, un semn are 4 tipuri de pronuntii, cu 4 semnificatii.

De ales alegi ce vrei tu. nu ce vor altii big grin

4 răspunsuri:
| Lynnfield a răspuns:

Chiar crezi ca lumea virtuala este interesata de viitorul tau?

| AnaMariaP9 explică (pentru Lynnfield):

Esti o persoana complet retardata. Eu nu am cerut sfaturi. Doar informatii obiective. Si daca tot intrebi, as zice da, dovada ca lobotomizati ca tine carora le e scarba sa puna de o masturbare asa ca vin sa **** oameni la cap pe net.

| Lynnfield a răspuns (pentru AnaMariaP9):

Bagamias pixu in penar.

| AnaMariaP9 explică (pentru Lynnfield):

Mai esti si anagramat.