| RazvanMessi10 a întrebat:

Salut TpU, am 16 ani si vreau sa ma apuc de mma prima data dupa in UFC a 44 Kg si vreau sa fac acest sport pentru auto aparare si pentru performanta sa ma dedic 100 %, care ar fiiavantajele si dezavantajele acestui sport.dau funda multumesc, sunt foarte ambitios fac pe zi cate 300 flotari cu cate 4 opriri, are rost sa ma apuc nu renunt niciodata. zicala mea,, daca nu dau mi-o iau " dau funda pentru avantaje si dezavantaje. dau funda big grin

1 răspuns:
| Ovi4678 a răspuns:

Daca esti asa de ambitios cum zici, eu zic sa te apuci. Dezavantajele sunt ca te apuci prea tarziu, adica trebuia sa te apuci mai din timp si altul ar fi conditia ta fizica si coordonarea ta daca le ai nu este nici o problema. avantaje:Un hobby placut, poti ajunge la performante si mai sus de atat, iti tonifici corpul si este o buna metoda de autoaparare.