| RazvanMessi10 a întrebat:

Salut TpU, am 16 ani si vreau sa ma apuc de mma prima data dupa in UFC a 44 Kg si vreau sa fac acest sport pentru auto aparare si pentru performanta sa ma dedic 100 %, care ar fiiavantajele si dezavantajele acestui sport. multumesc, sunt foarte ambitios fac pe zi cate 300 flotari cu cate 4 opriri, are rost sa ma apuc nu renunt niciodata. zicala mea,, daca nu dau mi-o iau " pentru avantaje si dezavantaje.

1 răspuns:
| Derrekanu a răspuns:

Avantajul este ca vei putea sa te aperi cand apar conflicte intre tine si...altcineva.

Dezavantaje pentru MMA/UFC de performanta : Poti sa iei mai mult decat sa dai, si s-ar putea sa-ti para rau