| RazvanMessi10 a întrebat:

Salut TpU, am 16 ani si vreau sa ma apuc de mma prima data dupa in UFC a 44 Kg si vreau sa fac acest sport pentru auto aparare si pentru performanta sa ma dedic 100 %, care ar fiiavantajele si dezavantajele acestui sport.dau funda multumesc, sunt foarte ambitios fac pe zi cate 300 flotari cu cate 4 opriri, are rost sa ma apuc nu renunt niciodata. zicala mea,, daca nu dau mi-o iau " dau funda pentru avantaje si dezavantaje. dau funda.

Răspuns Câştigător
| Dotsalau a răspuns:

Avantaje:cum ai precizat si tu, autoaparare, daca muncesti asa cum ai spus poti chiar sa ajungi mai sus
Dezavantaje:O lovitura care poate aduce chiar si moartea, oase rupte, etc. pe scurt sanatatea in pericol

2 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Avantaje : mma inseamna full contact deci o sa fi foarte bun la bataie, dar la 44 de kg. dezavantaje: mma-u' iti deformeaza fata, urechie, poti ramane cu sechele fizice chiar si psihice,

| dumbass_7741 a răspuns:

Ba mai bine du-te la judo sau *** stie ca o sa fii cu fatau ca si lubenitalaughing