| AqCoX a întrebat:

Am o intrebare care poate multora o sa vii se para ciudata, dar ca in orice meserie ai nevoie de ceva anume pentru a o putea practica ( sa fii nascut sa faci aceea meserie ca sa zic asa ). In meseria de medic chirurg, de ce calitati ai nevoie?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa fii inteligent și foarte harnic, sa poti sa muncesti mult fara ca oboseala sa te afecteze, sa ai nevoie de putin somn, sa rezisti bine la stres si la presiune, sa poti mereu sa o iei de la capat in caz de esec, sa nu fii prea orgolios, sa fnu te pierzi niciodata cu firea, sa poti lua decizii repede cantarind absolut toate aspectele, sa fii foarte indemanatic si rapid.

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Oare?! Logic ca trebuie sa fie destept, indemanatic si sa fii foarte calm...si eu mi-am dorit sa fiu chirurg.

Sunt destept.dar, nu sunt indemanatic in maini (in picioare sunt) si nu sunt calm...

Tu vrei sa fii chirurg?winking

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Doamna Brigaela, sunteti de profesie medic?

| Brigaela a răspuns (pentru DavidTheTrueMMAFighter):

Da, sunt medic anatomopatolog.