| VampireCrisz a întrebat:

am nevoie de toete etapele prin care se poate ajunge la meseria de medic criminalist, make up artist, politist sau orice alta meserie care include toate etapele prin care ai putea sa ajungi la meseria aceea.

2 răspunsuri:
| ToffyNR1 a răspuns:

Stai asa putin,medicul criminalist e un fel de medic legist,deci trebuie sa faci medicina,make up artist faci cursuri, obtii licenta si restul depinde de inspiratie. Daca vrei politist, pot sa te ajut ca sunt destul de informat, pentru ca m-am interesat sibig grinaca vrei politist, trebuie sa ai diploma de bac(clar ca trebuie sa ai 12 clase obligatoriu), sa stii bine gramatica si istoria, conditie fizica buna(adica nu ma refer la aspect, ma refer la ce performanta poti dezvolta).La academia la care te vei duce, vei face teste psihologice si medicale.Sa nu ai antecedente penale, gen dosare, caziere, etc.Si pentru ca pe toti i-am auzit ca ei trec cu brio toti, ca ei sunt experti la toate, se lauda degeaba, pentru ca daca esti in stare sa faci toate cerintele de mai sus, asta nu inseamna decat 90% din toata treaba,asa ca iti trebuie o recomandare de la un politist si se face un consiliu al politiei din sectie si fiecare spune date despre tine, daca te-a vazut fumand, distrandu-te in discoteci si consumand bauturi alcoolice, daca ai mai primit avertismente, daca au fost sesizari care au avut legatura cu tine.Dar din cate vad esti fata deci nu prea vad cum ai putea sa faci chestii de genul.Succes!

| ziggs a răspuns:

Ca sa fii una dintre slujebele care leai enumerat mai sus trebuie sa mergi la facultate...stiu te-am ajutat enorm dar nu trebuie sa imi multumesti