| swordfish a întrebat:

Am si eu o intrebare, de fapt mai multe despre armata. Trebuie sa ai bacul luat sa intri in armata, nu sa ma duc la ofiteri subofiteri, eu vreau soldat simplu, se merita sa intri in armata acum in vremurile astea, cat mai este salariu sau cum se numeste?
Ce inseamna stagiu militar satisfacut?
Poti sa te angajezi la o companie de securitate militara privata dupa ce ai terminat armata la noi in tara?

4 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

Stagiu militar satisfacut= sa ai armata facuta
la noi in tara armata este formata doar din militari angajati
nu mai este obligatorie ca inainte
acum nu mai este armata ca si inainte cand vedeai casa doar in poze

| Cristian_6576 a răspuns:

Salut,am fost in armata 3 ani si jumatate, se poate intra si fara bac in armata, trebuie sa mergi la un birou de recrutare din judetul tau si iti vor da f multe deetali. Daca se merita? nu stiu ce vrei tu de fapt, ce iti doresti de la armata? ce vizune ai? daca vrei sa vb mai mult lasa un mesaj pe legionarul_cris@yahoo.com si iti voi spune mai multe, te salut cu respect

| swordfish explică (pentru Cristian_6576):

Salut Cristian!
Ti-am trimis email la adresa respectiva. Adresa este corecta sau nu ai vazut emailul?

| raluca505 a răspuns:

Da