| Al-stefani_Petrisor_1991 a întrebat:

am si eu o intrebare. Recent am inceput sa ma gandesc tot mai mult la o cariera militara mentionez ca am 24 de ani, casatorit. As opta pentru fortele terestre Basarab I Pitesti filiera Intendenta. Problema este ca eu am terminat acum 5 ani liceul si prea multe notiuni nu mai am sau cel putin sunt ascunse aveti idee cam cat de greu este la mate si fizica? Din cate am aflat se da la Engleza Mate si Fizica grila iar ponderea de la mate si fizica conteaza cu 80% din nota de admitere... Am vazut ceva despre legi si probleme la fizica ceva ce ma rupea inca din liceu nu am avut o inclinatie spre fizica. Ce ma sfatuiti sa fac am sanse in 2 luni sa reusesc sa recapitulez totul asta insemnand mate si fizica clasele 9-12? Plus ca la fizica ma staruiam sa am un amarat de 6. Ce parere aveti. Dau funda celui care a trecut prin aceste probe recent si imi poate da detalii. Multumesc Anticipat.

2 răspunsuri:
| Hevnoraak a răspuns:

Doar un sfat, cu instabilitatea politico-militară din est nu cred că armata e o idee bună în momentul de față.

| Al-stefani_Petrisor_1991 explică (pentru Hevnoraak):

Stiu ce spui dar eu sunt un fel de cum sa spunem Patriot ce chiar isi doreste sa apere tara nu doar sa stau acasa mersi de raspuns oricumwinking