| NHazar a întrebat:

am un canal de gaming cu 1000 de abonatii,dar nu prea prinde, am facut un video in care sa intreb cu ce vreti sa continui si am primit 326 vlog 121 gaming, as vrea sa va intreb cum as putea face vlog cu un buget de aprox 1500 lei.Help pls

Răspuns Câştigător
| RzV28 a răspuns:

Depindepe ce tip de vlog vrei sa te bazezi. In principal iti trebuie o camera decenta si un microfon ca sa fii sigur ca ai sunetul ok. Daca o sa cauti o camera mai profesionista sunt destul de scumpe dar poti gasi una buna in banii astia si la mana a doua care sa fie buna si sa poti sa ii atasezi si un microfon. Si desigur un trepied cu care sa tragi cadrele statice. Desigur daca faci alt gen de vloguri si nu chiar daily-vloguri pot opta si pentru o camera sport gen Gopro. Dar la inceput poti incerca sa filmezi cateva cu telefonul ca sa vezi daca atragi mai multa lume si dupa sa investesti in aparatura mai buna.

| NHazar explică (pentru RzV28):

Vreau sa stau pe un scaun cu green screen in spate si sa comentez.si multe altele.dar as vrea recomandari de camere si microfoane

2 răspunsuri:
| Ţaga_Eugen_1979 a răspuns:

Arunca un ochi pe articolele astea sa ai de unde pleca:
https://filmora.wondershare.com/business/vlogging-cameras.html
http://blog.f64.ro/......ai-nevoie/
Totusi cred ca ar fi indicat sa te concentrezi pe continut...mai ales la inceput.