| ThePunkGuy34 a întrebat:

As vrea sa incep sa fac un Vlog pe YouTube.Am camera, am programe de editat, stiu cum se editeaza (ca am un canal de gaming HAHAHA) dar nu stiu cum sa-l incep.La gaming incepi o serie ***. etc. Dar la vlogging? Poate as putea incepe cu un video de prezentare amuzant, dar dupa cu ce, pentru ca n-o sa am audienta ca sa-mi zica despre ce vreau sa vorbesc/fac in videouri.Deci, intrebarea mea este: Cu ce fel de videouri ar trebui sa incep?(teme, subiecte etc.)

2 răspunsuri:
| iflirius a răspuns:

Păi primul video ar trebui să fie de obicei unul de prezentare, dar asta e opțional. (snecks de la sneckshow de exemplu nu a început cu unul) dar depinde de alegerea ta. dacă vrei să fie unul mai special poți spune chestii despre tine mai puțin banale, cum ar fi culoarea preferată sau jocul preferat.
poți alege teme mai puțin abordate de restul.
poți vorbi despre școală, natură, prieteni, trendurile de pe rețele de socializare, sau poți începe cu o poveste trăită de tine care să fie introducerea temei pe care o vei alege.
baftă

| Futhakari a răspuns:

Deci toti care fac vlogging cum ar fi Satana, Tequila, Zmenta toti au inceput cu un plan sau asa dintr-o prosteala si uite ce au ajuns asa ca ati urez bafta.