| Andrei007007 a întrebat:

as dori sa intreb, am 23 de ani si o facultate terminata fara master, as vrea sa ma reprofilez si sa dau la Academia de Poliție Alexandru Ioan Cuza din Bucuresti la taxa. Din cate am inteles limita de varsta este de pana la 27 de ani, credeti ca am sanse sa devin ofiter la jandarmerie? Va multumesc si astept raspunsurile dvs.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ai șanse. Dacă ai deja o facultate terminată, poți cere o angajare și să intri în sistem pe o cale indirectă. Vezi ce răspuns primești.

| Andrei007007 explică (pentru sadrian46):

Eu sunt programator de meserie, insa as vrea sa ma reprofilez, in ultimul an de facultate m-am angajat ca programator la o firma mica... Desi am un salariu frumusel, nu-mi plac neregulile din acest domeniu, practic eu am minim pe economie dar primesc in mana mult mai mult decat ar trebui, pentru ca patronul meu sa nu plateasca taxe suplimentare. Sper ca aceste lucruri sa nu-mi afecteze cumva sansa de a fi admis la facultate.

| sadrian46 a răspuns (pentru Andrei007007):

Așa se întâmplă în multe locuri în IT. Când te înscrii acolo pentru admitere, este importantă biografia ta, nu cea a patronului tău.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca limita de varsta e de 27 ani nu te opreste nimeni, ai dreptul sa dai acolo.
Ce faci mai departe depinde de noroc si de cat de descurcaret esti.