| anonim_4396 a întrebat:

as dori sa ma fac regizor de film sau scenarist dar nu am nici macar o idee despre asta. Cine se pricepe? Si as dori sa fac un film, cum pot castiga bani din asta?

1 răspuns:
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Am impresia ca tu tinzi sa te gandesti mai mult la Hollywood decat la insasi cariera de regizor. Niciodata nu vei putea sa faci asta singur. Ai nevoie de prieteni talentati si perseverenti si sa nu crezi ca primul film va fi iubit de toti si iti va aduce faima si bani. Din contra... Sfatul meu e sa studiezi, sa frecventezi vreo scoala de regizori, sa te limitezi in a regiza piese de teatru prima data, sa calatoresti. In fine, trebuie sa visul asta al tau sa fie chiar puternic apoi vei stii tu ce cale sa urmezi.