| Gion3334 a întrebat:

Care sunt materiile specifice pentru a sustine examenul de medicina dentara?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Bună! Te referi la admitere? Ai nevoie de biologia 11-12 (anatomie și genetica umana) și chimie organica, clasele 9-10, cred.

| Gion3334 explică (pentru WhiteLife):

Da! La admitere m-am referit. Multumesc mult!

| WhiteLife a răspuns (pentru Gion3334):

Cu drag. Te sfătuiesc sa te duci la secretariat la facultate și sa cumperi cartea de grile. De obicei, facultățile scot o carte cu grile/întrebări din care dau și la admitere (și chiar dacă nu dau, măcar iti faci o idee). Te va ajuta foarte mult. Mult succes!