| Zozohun a întrebat:

Cat de greu este proflul mate-info?
Adică fara meditatii, si daca m-as duce la un liceu cu care se intra cu 8.50 profesorii o sa fie ok? Si la bac, o sa fie greu? (Fara meditatii)

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cat de greu este proflul mate-info? - nu a murit nimeni acolo!
profesorii o sa fie ok? - probabil da
Si la bac, o sa fie greu? - probabil da
(Fara meditatii) - asta depinde NUMAI de tine!

| Sn4k3 a răspuns:

Usor, mai ales daca-i un liceu ''normal'' la care nu se intra numai cu medii mari, iar la bac depinde de tine, daca inveti sau ai inclinatii spre partea asta de real.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama ca nu putem sa iti raspundem 100% precis, dar ce pot eu sa iti spun e ca va fi greu/usor in functie de cat de bine inveti si de cat de serios/serioasa esti. Aici se pune accentul pe matematica si informatica, bineinteles ca nu se neglijeaza si celelalte materii, insa astea sunt de baza. Daca ti se pare usoara sau mai bine spus ai nacar o mini atractie pentru matenatica si nu o faci din obligatie, ar fi specializarea perfecta pentru tine. Profesorii se comporta dupa cum te comporti si tu la orele lor. Ei au pretentiaca tu sa fii atent la ore, sa te implici, macar din cand in cand si sa le demonstrezi prin note si raspunsuri ca nu ti-ai batut joc de munca lor, altfel. de ce ar fi niste profesori rai? Si nu uita...sa nu inveti niciodata lectii pentru profesori, mama, tara etc ci penrru tine, pentru propriile tale cunostinte. Concluzie:

1. Mergi la mate-info doar daca ai inclinatii spre matematica ca sa mergi la liceu din placere nu din obligatie

2. Implica-te, invata si nu ai sa ai nevoie nici de meditatii nici cu profesorii, internetul e plin de informatii, cum nu intelegi ceva, cum cauti raspunsul si nu ai sa ai vreo problema

3. Bacalaureatul e extrem de simplu, sunt o gramada de modele, sunt exact aceleasi intrebari, cu mici diferente, daca esti clasa a 8 a, intelegi ce iti spun facand o comparatie intre modele si examenul de capacitate.

4. Fa cumva sa faci totul din pasiune, sau intr-un procent cat mai mare, caci daxa le faci "fiindca asa trebuie" nu ai sa te akegi decat cu o groaza de probleme de la stres pana la unele mai grave

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de liceu. Unde-s eu toti profii sunt buni si s-a intrat cu minim 8.33. Bacul, daca vrei sa-i vezi dificultatea, intra acum si rezolva subiectele utilizand memoratoare bac. Si cu si fara profesori la mate tot il iei daca lucrezi variante. Formulele si algoritmii de rezolvare ii vei invata involuntar etc. Daca vrei in liceu medie 10 la info e mai usor decat crezi. Sa presupunem ca stii engleza, intri pe Sololearn si termini cursul de C++ (acopera materia pana intr-a 12-a de C++) si apoi dai challenges. Cand ajungi sa dai 5/5 corecte (si vei ajunge) vei reusi garantat sa faci programe sa-ti rezolve temele. Atunci garantat vei face fata la materiile care nu-ti plac + poti copia.

Asta a fost ghidul complet de mate-info de la ScriptKiddie tongue laughing

| Manolachi_Marius_2000 a răspuns:

E mai greu la info ca Profu STA ca un... (scuze de expresia REALA)
la mate profu iti explica + profu de info nici nu stie nimic, ca daca stia, il gaseai la gta 5 facand jocuri ca developer pe steam