| Num3Ascuns a întrebat:

Care sunt cele mai bine platite meserii? Dar care sunt cele mai usoare si bine platite?

4 răspunsuri:
| Daiana90 a răspuns:

Dentist.aici primesti bani de te imbogatesti, nu alta. e 40 de lei plomba, si cand m-am programat eu m-a prograjmat peste 3 saptamani ca avea oraru plin, iti dai seama cati avea.toti oamenii au probleme cu dintii, asa ca este o meserie in care ai mereu, dar mereu clienti si castigi averi pot sa spun.(asta daca te si pricepi in meseriewinking ) si apropo de usoare coafezele(si nu numai fetele) aici castigi iarasi multi bani, e un curs de nu stiu cate luni, si mereu vin in special femeile pentru a le coafa pentru nunti, evenimente, suvitat etc.si aici esti platit bine si e si usor de invatatwinking

| chivas21 a răspuns:

Fotbalist! laughing Boxier in America! Navigatori brevetati! Fermieri!

Dar daca stii sa te descurci, poti sa te platesti singur cu bani multi, greu dar nu imposibil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meseria care ti se potriveste.degeaba fotbalist daca esti anti talent. fi bun la ceva si sa vezi ca o sa ai si bani si te va duce drumu spre mai bine.intrebarea care o sa vina acum este :" pai da da aia care fac invarteli si nu lucreaza nimic". aia care fac invareli sunt facuti pentru asa ceva. unul care vrea sa faca si se si pricepe, daca nu va fi drumul lui in 100% din cazuri o sa fie prins sau mai stiu eu cum. dar sigur va pierde cam tot ce a facut daca nu ii este permis.trust me.ca stiu ce vorbesc mai mult decat experienta proprie

| lauraa16 a răspuns:

Nu stiu...cred ca avocatii sunt ff bine platiti dap nu e usor