| ElGreco88 a întrebat:

Ce obiecte studiez la Facultatea de Pompieri ( ofiteri ), in mare.? multumesc frumos

1 răspuns:
| Sadop a răspuns:

Antrenamente de specialitate Desen tehnic Topografie Utilizarea calculatorului
Chimie Analiză matematică Algebră Cunoașterea și instrucția tehnicii de intervenție
Franceză Fundamente de drept Sport Tehnici de descarcerare
Matematici speciale Pregatire militară generală Materiale de instalații Mecanică
Teoria arderii Fizică Tehnici de descarcerare și prim ajutor Rezistența materialelor
Construcții Constructii proiect Organe de mașini Hidraulică
Termotehnică Psihopedagogie Electrotehnică Instalații de încălzire
Aparate tehnice Comportare la foc Mecanică auto Proiect instalații de încălzire
Instalații de încălzire Instalații electrice Protecție civilă Proiect instalații sanitare
Instalații sanitare Mașini electrice Mașini hidraulice Instalații de ventilări