| Monroe2017 a întrebat:

Ce parere aveti de o facultate la frecventa redusa? Chestia e ca eu vreau sa si muncesc pe perioada facultatii, iar la invatamant de zi mi se pare pierdere de timp pentru ca mare parte din ce inveti nu te ajuta la nimic.Eu oricum nu doresc neaparat sa lucrez pe domeniul facultatii, ci doar sa am o diploma de studii superioare.As vrea un raspuns cat mai detaliat. FUNDA!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea de,, hai sa fac facultatea sa am o diploma" mi se pare extrem de proasta.
Sigur, toti vrem diploma, dar o vrem pentru a activa in specializarea aleasa.
Cu ce te ajuta pe tine o foaie, mai ales intr-un domeniu in care nu vrei sa lucrezi?

| Monroe2017 explică (pentru anonim_4396):

Ma ajuta in felul urm :decat sa fac o facultate la zi si sa pierd 3 ani ca prostu pe banii lu mami si tati, in conditiile in care oricum nu inveti nimic la invatamant de zi si apoi sa termin facultatea fara a avea un loc de munca si fara a stii sa ma descurc singur, mai bine una la ifr, pot sa ma intretin singur, pot sa si invat si pot evolua mai bine ca persoanawinking.te ai prins acum?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Monroe2017):

,,Decat" se foloseste doar in comparatii.
,, a stii" nu exista in limba romana, pentru ca infinitivul poate avea doar un,, i".
Poate daca erai atent la ore si nu absentai ai fi stiut lucrurile astea.
Daca tu vrei doar sa platesti o bucata de hartie, pe care ti-o fac la xerox cu 50 de bani, cu saptamani de invatat pentru examene si mii de lei, go for it! Ai cerut parerea, eu ti-am spus-o.