| anonim_4396 a întrebat:

Salut, Lucrez in domeniul IT ca junior QA engineer si am diploma de licenta in inginerie electrica. Momentam studiez si la master in paralel, primul an. Problema e ca masterul il fac tot in inginerie si e destul de solicitant sa trec examenele, avand in vedere ca imi doresc doar diploma de master, nu si sa mai aprofundez cunostinte in inginerie electrica. Vreau diploma de master doar pentru o posibila sansa in viitor pentru un post mai avansat, de manager (Doamne ajuta). Ma gandeam sa imi retrag dosarul de la master si sa fac masterul la o facultate cu invatamant de la distanta sau poate cu frecventa redusa sau o facultate mai usoara (mai pe scurt), intrucat vreau doar diploma.Intrebari:
1. Este diploma de master esentiala pentru obtinerea unei pozitii de manager?
2. Conteaza de la ce facultate obtin aceasta diploma?
Mersi.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 la un moment dat, foare probabil că da
2 ba

Răspuns utilizator avertizat
| Tudy000 a răspuns:

Nu si nu DAR nu o sa stii niciodata in ce firma ajungi si daca alora le va pasa in mod subiectiv la ce facultate ai terminat.