| ddrmad a întrebat:

Ce ziceti voi, merita sa faci facultate in tara noastra? Adica, am prieteni care au terminat diferite facultati din domeniul turismului, economiei, finantelor, si nu prea si-au gasit de munca in domeniu. Care credeti ca sunt facultatile care iti dau o sansa de angajare aici, in tara, intr-un domeniu stabil si decent platit? In afara de teologie, respectiv preotie, sau medicina.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Programatorii sunt cautati si bine platiti in Ro ----salariile mari si scutite de impozit, ii motiveaza sa ramana in tara.

| darrio2007 a răspuns:

Merita sa faci.La o facultate care este recunoscuta peste hotare.Dar sa pleci afara sa lucrezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce tine de inginerie e destul de cautat, la fel si IT

| diaac a răspuns:

Nu cred ca faptul ca au facut facultati in tara este problema. Nici domeniile, care sunt destul de viitor. Este o perioada in care este dificil sa te angajezi. Multa competitie pe piata muncii.