| Rizeaa a întrebat:

cine ma poate ajuta si pe mine vreau sa fac un curs de engleza sa vorbesc fluent si sa scriu fluent engleza cine stie unde se poate face in Bucuresti cel mai bine acest lucru?
Adica vreau o diploma buna acreditata nu conteaza cat dureaza cursul.

3 răspunsuri:
| Byana a răspuns:

Nu stiu vreun curs de genul asta, dar parerea mea e sa gasesti pe cineva foarte bun sa te mediteze si apoi sa dai examen CAE sau chiar CPE. Ai mai multe avantaje, e recunoscut international, mai ales in UK.

| Rizeaa explică (pentru Byana):

Ai dreptate ar fi bune sa am cele 2 diplome CAE si CPE dar trebuie sa fac niste cursuri pentru a le lua, si nu stiu unde

| Byana a răspuns (pentru Rizeaa):

Nu trebuie sa faci vreun curs pentru a da examenele, pur si simplu sunt niste atestate ale cunostintelor tale de engleza si atat. Eu raman tot la varianta cu meditatiile, daca nu vrei asa uite aici ceva care te poate ajuta sa inveti http://www.cambridgeenglish.org/prepare-and-practise/