| NothingImportant200 a întrebat:

Cum retii mai repede ceva? Cand citesti in gand sau cu voce tare?

Răspuns Câştigător
| AiDuTzA a răspuns:

Pai, ca sa inveti cat mai bine, iti dau cateva sfaturi: inchide usa, calculatorul, telefonul si orice altcevahappy, citeste de 2 ori lectia in gand, apoi cu voce tare(tot de 2 ori) si incearca sa reproduci cu cuvintele tale, sa povestesti ce ai inteleshappy mai fa si exercitii de la lectia aia ca sa o intelegi mai binebig grin fundita?batting eyelashes

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Scriind reții cel mai bine!
Pa, pa.

| NoChanceForUs a răspuns:

Când învăț ce-mi place, nu bălăriile și bâzdâgăniile alea și bâzgodracii de 2 bani de la română și franceză.

| NickiMinaj a răspuns:

Cand citesc pur si simplu.

| dydylush a răspuns:

Cu voce tare.asa procedez eubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de persoana. Uinii au memorie auditiva si unii nu. Dar retii mai repede daca citesti cu voce tare.