| JustForU a întrebat:

Daca fac liceul la profil Filologie Franceza-Engleza pot sa merg la facultatea de Actorie?

Răspuns Câştigător
| Ramona3766 a răspuns:

Draga Roberto, poti sa mergi la actorie de la orice profil de liceu. Insa desigur, daca termini filologia o sa ai o mai mare deschidere spre o astfel de profesie. In timpul liceului poti sa participi la diferite activitati scolare sau extrascolare, olimpiada de romana, de limbi straine, cluburi de teatru, concursuri de recitari, sa te implici in proiecte care necesita o anumita dictie si vorbire fluenta, tabere de jurnalism etc. Mult succes! E un drum frumos happy

5 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Da.
Funda?happy

| elizabeth a răspuns:

Da ce are mai? cu toate ca o sa iti fie greu dar daca tu asta vrei, nu te impiedica nimeni.

| loveyouschatz a răspuns:

Liceul nu influenteaza admiterea la facultate. poti sa fi in liceu la profilul mate info si dupa sa dai la biologie

| miranda a răspuns:

Da, chiar ar fi indicat sa mergi la acest profil pentru ca te ajuta sa iti dezvolti vacabularul si asta o sa te ajute la facultate!

| HubbleBlue a răspuns:

Da poti!