| Anonimii28372727282 a întrebat:

Salut TPU. Dacă ma puteți ajuta. Sunt clasa a11a la profil umanist de științe sociale. Ma gândeam ca pe viitor sa dau la facultatea de Telecomunicații Iasi. Cum credeți ca va fi cu mate fizica? Mai sunt pers în cazul meu? Te ia de la 0 oarecum?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La telecomunicatii ai nevoie de foarte multa matematica si fizica, fiindca sunt vitale acestor facultati.

| Anonimii28372727282 explică (pentru Violleta2022):

Eu nu as avea șanse sa recuperez? Capacitate am însă nu am fost la un profil de mate...nu pot recupera?

| PainTech a răspuns (pentru Anonimii28372727282):

Asta depinde de tine. Totuși tine cont că ai destul de mult de recuperat.

| Anonimii28372727282 explică (pentru PainTech):

Vointa este. Si încerc sa nu ma sperii de la nimic. Întrebarea e dacă exista posibilitatea astea. dacă recapitileaza oarecum noțiunile de baza... chiar și foarte puțin

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimii28372727282):

Eu nu te cunosc si nu stiu ce vointa de invatare ai tu, asa ca nu ma pot pronunta in acest sens.
baiul este ca tu nude recupera, ci de invatat serios matematica, ceea ce nu ai invatat deloc la liceul tau, fiindca tu esti pe un profil umanist iar despre ce vorbim aici, este matematica avansata pe care tu nu ai facut-o niciodata.

| MissCherry a răspuns (pentru Anonimii28372727282):

Poti recupera cam intr-un an de meditatii si pregatiri.