| L0v3isTheWaY a întrebat:

Mie imi place foarte mult fotbalul si as vrea sa fac o cariera din asta, problema este ca parintii mei considera ca nu o sa realizez nimic cu asta si imi pierd timpul degeaba. Ei vor sa devin politist deoarece spun ca este o meserie de viitor. Sunt confuz nu stiu ce sa fac.
Vreau si sfatul vostru, ce-mi recomdati sa fac.

Răspuns Câştigător
| iolkop777 a răspuns:

Eu zic cel mai bine sa inveti (asa o sa te poti face politist) si sa te duci si la antrenamente. Pentru ca ai timp presupun sa faci chestiile astea...Nu uita ca trebuie sa faci ce-ti place si parintii tai nu iti pot ordona ce sa faci. Daca faci tot ce am spus mai sus probabil o sa ai 2 variante: politist(sau ce vrei tu) si fotbalist [deci vei putea sa excelezi in ambele domenii] Sper ca te-am ajutat si nu uita: chiar daca te faci fotbalist trebuie sa inveti. La partea cu fotbalul...incearca sa te inscrii la o echipa mai importanta. Acolo sunt oameni care iti pot descoperi talentul. Sper ca te-am ajutat. Iti urez succes in viata happy

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Tu invata bine si mergi si la antrenamente. Daca inveti bine este posibil ca ei sa nu aiba nicio obiectie. Si sunt unii fotbalisti care au si studii superioare. In caz ca renunti la fotbal poti merge in directia cealalta, pentru care te-ai pregatit.

| einenebun23 a răspuns:

Fa-le si lor pe plac dar tu pune accentul pe fotbal. Daca te realizezi in fotbal si vei ajunge la un club bun ar fi o meserie mult mai frumoasa decat cea de politist.

| L0v3isTheWaY explică (pentru einenebun23):

Multumesc pentru sfat.