| Mihai023 a întrebat:

Puteți sa îmi spuneți și mie ce meserie pot sa practic și ce salariu pot sa obțin la următoarele profile: economic, comerț, mate - info şi științe sociale. Mulțumesc anticipat! big grin

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Profilul de liceu nu iti ofera o calificare asa ca e irelevant ce intrebi tu acolo, meseria este data de facultate sau de o scoala profesionala.

In plus salariului nu este unul fix si va depinde mereu de domeniul in care lucrezi, de firma la care te angajezi, de pozitia pe care te angajezi, de experienta pe care o ai, pe cat de bun esti in meseria respectiva, pe cat de bine iti negociezi salariul samd

| Zaygon a răspuns:

Termini mate-info dupa te duci si ori faci Automatica si Calculatoare la Politehnica ori Informatica la univeristate si iesi inginer IT/programator. Meserie banoasa.