| euuu333 a întrebat:

Stie cineva ce dificultate are examenul de admitere al fiecarei facultati din cadrul politehnicii?(M1/M2, F1/F2)
Ce dificultate e la fiecare facultate la admitere?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Numai o persoana din componenta comisiei de admitere iti poate raspunde la intrebare(sau care a activat intr-o asemenea comisie)--- nimeni altcineva! Nici macar vreun candidat care a fost admis in anii trecuti--- tocmai pentru motivul ca a sustinut testarea la facultatea la care s-a inscris initial, chiar daca, prin redistribuire, a ajuns student la alta.

In schimb, poti chiar tu sa intuiesti ca subiectele la specializari mai putin cautate pe piata muncii vor avea un grad redus de dificultate. Spre exemplu, la FAIMA(un fel de hibrid intre inginerie si economie!) subiectele vor fi gen M2, F2(http://www.physics.pub.ro/Admitere/subiecte.html) comparativ cu cele date la ETTI sau la ACS.

| Bondarel99 a răspuns:

Acolo sunt inversate M1 cu M2 deci nu are relevanta notatia. Lista cu probe gasesti pe site-ul Politehnicii.