| deleu123 a întrebat:

Salut.As vrea sa stiu daca pentru inscrierea la o facultate, de exemplu, Politehnica mie imi trebuie doar 4 poze pentru toate facultatile din cadrul politehnicii la inscriere sau 4 poze pentru fiecare facultate din cadrul politehnicii.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru fiecare facultate un dosar, iar fiecare dosar trebuie sa cuprinda actele cerute

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, ai nevoie de 3 ( NU 4 ) fotografii tip buletin - vezi Metodologia ( pag. 11, pct. 2.7. ) de la linkul oficial :
http://www.upb.ro/......2014_1.pdf

"Actele necesare pentru inscriere :

3 fotografii (format 3x4 cm, color, pe hartie mata);
diploma sau adeverinta de bacalaureat (original);
foaia matricola eliberata de liceu (original);
copie legalizata a certificatului de nastere;
adeverinta medicala (eliberata de liceu sau de medicul de familie);
fisa de inscriere (se va completa la secretariatul fiecarei facultati);" - SURSA :
http://www.upb.ro/admitere-licenta.html

Din PĂCATE, Regulamentul de admitere NU face nici o referire la acest aspect :(

În general, la majoritatea universităţilor care au mai multe facultăţi se depune un SINGUR dosar!
Dar, la unele dintre acestea, se achită o taxă de înscriere suplimentară ( în funcţie de nr de facultăţi/specializări la care doreşti să te înscrii )...

Un răspuns EXACT vei primi doar de la Comisia de înscriere/admitere :)

Toate cele bune.

| miTzuliK93 a răspuns:

Pentru fiecare facultate 4 poze in parte.