| M1989 a întrebat:

Sunt firme care fac angajari pentru strainatate si sunt din diferite orase ale tarii. Am vorbit azi cu cineva de la o firma din Baia Mare, eu fiind din Timisoara mi s-a propus sa-i trimit o poza cu buletinul pentru a putea sa-mi faca actele. Este ok sa trimit poza de buletin? Eu nu pot ajunge la Baia Mare fiind la lucru pana vineri, plecarea se va face sambata catre Germania.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti au trimis o oferta?
Ai verificat locul de munca in Germania?
Ai cautat firma asta pe net?
Ti au trimis un draft de contract?

| M1989 explică (pentru suntserios):

Firma este in Romania, am verificat pe net firma, dar nu stiu daca contractul va fi facut cu detasare s au pentru Germania.

| Speranta12 a răspuns:

Mi se pare suspect sa trimiti o poza cu datele tale personale la firme de-astea ambulante. Mai bine nu, pentru siguranta ta!

| M1989 explică (pentru Speranta12):

Stiu dar eu nu pot ajunge personal la sediul firmei si atunci m-a rugat s ai trimit o poza cu buletinul.

| Speranta12 a răspuns (pentru M1989):

Poate fi o firma fantoma care pacaleste oamenii si le cere datele personale. Eu in niciun caz nu le-as da pana nu as afla mai multe detalii despre firma aia. Daca e inregistrata la stat si ce recenzii are de la oameni

| M1989 explică (pentru Speranta12):

Am verificat firma este inregistrata in registrul de comert

| M1989 explică (pentru Speranta12):

Titan Miez. Srl daca vrei sa te uiti si cunosti mai multe detalii despre firme.

| Speranta12 a răspuns (pentru M1989):

Inteleg. Daca mai ai cunostinte care merg cu tine, e ok, incearca. Daca ti se intampla ceva rau, da-i in judecata

| M1989 explică (pentru Speranta12):

Am intrebat, contractul va fi facut in Romania cu detasare.

| Speranta12 a răspuns (pentru M1989):

Bafta, ai gria!

| M1989 explică (pentru Speranta12):

Nu mai merg cu ei, au cifra de afacere 370 mil, castigul 515 si datorie de 270

| Speranta12 a răspuns (pentru M1989):

Mai bine asa, da-i incolo.