| AnemonaP a întrebat:

Cum as putea verifica o firma din România care face angajări in străinătate daca nu este fantoma?

2 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Tu nu vrei sa verifici daca firma este fantoma, fiindca sigur nu este! Mai clar firma este inregistrata sigur la oficiul comertului... dar ce te intereseaza pe tine este daca chiar au contracte de plasare cu firme din strainatate, si asta nu poti verifica.
Cel mai bine te orientezi la inceput spre firme vechi, care lucreaza de multi ani si despre care gasesti comentarii pe forumuri, informatii mai multe pe net.

| ciprian9898 a răspuns:

Pai ai putea sa incerci sa te uiti pe mai multe site-uri de angajari pentru strainatate sa vezi daca firma aceia apare pe careva si daca de ex apare pe mai multe se pate sa fie o firma reala... poti sa te uiti pe acolo sa vezi daca nu sunt si comentarii despre acea firma.