| alexstb a întrebat:

sunt in Italia clasa 1 D ITI adica a 9 a in Romania si vreau sa vin inapoi acum in Decembrie ce acte imi trebuie si pana pe ce data? va las id alex.dj45! Dau funda

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Trebuie sa ai foile matricole de pe toti anii de studiu efectuati in Italia si diploma/certificat, daca se elibereaza, pentru absolvirea celor 8 clase acolo, sau cati ani au ei pentru ciclul echivalent, traduse in limba romana de un traducator autorizat si cu ele mergi la Ministerul Educatiei si Invatamantului pentru echivalarea studiilor. Gasesti informatii complete aici, pe site-ul Ministerului http://www.cnred.edu.ro/#echivalare-perioade-studii-preuniversitare