| Doodleskull a întrebat:

Trebuie sa aleg o facultate la care sa dau dupa bac.
M-am gandit sa dau la mecanica si mecanotronica sau la inginerie electrica.
Pe langa astea as mai vrea si la electronica si telecomunicatii sau automatica.
La care gasesti mai usor de munca?
Ordinea in functie de cat de usoare sunt.
PLS,

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

După absolvire, dacă ești bun în ceea ce faci, îți găsești de muncă din orice specializare

| Doja a răspuns:

In orice domeniu tehnic vei gasi de munca daca esti suficient de bun. Ca sa fii suficient de bun trebuie sa fii pasionat de domeniul respectiv.

Ce trebuie sa intelegi este ca in facultate nu vei invata mare lucru practic, dar iti vei face contacte si poate vei avea parte de o sistematizare a materiei.

In orice domeniu te-ai duce, va trebui sa inveti lucruri pe langa facultate. adica in timpul liber. Doar asa vei putea capata abilitatile necesare ca sa concurezi pe piata muncii.