| Mateo112 a întrebat:

Salut TPU! Vreau sa stiu cum este la Fortele de Operatii Speciale?

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Și de la cine vrei să afli? Crezi că ăia de la Fortele de Operatii Speciale stau pe TPU să dea detalii despre cum e jobul lor?

| mODIN a răspuns:

E o intrebare foarte foarte vaga. Te-as putea ajuta cu raspunsul pentru ca am avut niste prieteni care lucrau acolo, si am si predat un curs de engleza pentru angajatii lor. Dar va trebui sa intrebi ceva mai specific putin.

| Lupică27 a răspuns:

Dupa ce iei probele si esti admis vei fi supus altor teste si antrenamente sub presiune fizica si psihica zi si noapte timp de 6 luni de zile daca nu rezisti sau daca ei vor decide ca nu esti bun vei fi trimis acasa.
Abia apoi vei intra in paine dar asa, usor, usor.

| Ciprian09 a răspuns (pentru Lupică27):

Tot cursul dureaza 1 an si 2 luni,cu tot cu scolarizare! faci toate modulele treptat pe nivele,pregatire fizica intensa in fiecare zi,sala,alergari,marsuri,ore teoretice apoi practice! nu dai nici o proba la intrare, pur si simplu daca rezisti din punct de vedere psihic/fizic/intelectual si esti ceea ce cauta ei, vei ramane, daca nu, nu, se face selectie naturala de obicei la ei! am ajuns intr-un punct in care ma puteam odihni 2h pe zi.am si un folder cu poze/video de pe acolo care este interesat happy

| Lupică27 a răspuns (pentru Ciprian09):

Multumesc de informare, scuze pentru ce am scris dar informatiile sunt luate de pe Youtube.

| Dragobeta a răspuns:

Sa nu-ti inchipui ca mai ai timp de TPU.
Si nici ca doar spargi usi.

| Ciprian09 a răspuns:

Salut,am participat in 2017 la primul curs din Romania pe SaFos! este destul de greu din orice punct de vedere! cam 10% din candidati termin cursul. daca vrei mai multe informatii, te astept in privat! salutari!