| Donea_Ionut_Alexandru_1994 a întrebat:

!!
Vreu sa dau la un Liceu de Filologie asa ca uite intrebarile mele:
1. am probleme cu matematica deci nu o sa iau la exam national o nota prea buna la Matematica (mai mica de 5) dar la romana o sa iau cel mult 8 asa ca ce pot face daca iau nota mica la matematica care ar putea sa imi faca media praf? este vreo alta posibilitate de a intra la liceu de filologie doar cu o medie mica sau doar tinanduse cont de nota de la exam de Romana?
2. as vrea sa dau pe intensiv engleza la Filologie ce trebuie sa fac pentru a ma inscrie la intensiv engleza?
(( astept raspunsuri cel mai bun va lua funda ))

Răspuns Câştigător
| Marrythenight a răspuns:

Nu s-a introdus legea asta cum ca daca iei mai putin de 5 in examen, nu il treci.Inca poti lua oricat, din 2015 se va introduce ce spui tu happy stiu ce vorbesc, sunt a8a, si profi ne spun ca avem noroc anul asta, ca puteam lua oricat.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Stii ca daca iei sub 5 la o materie, pici examenul, nu? Si trebuie sa mai dai pana treci, asa ca poti sa iei si 10 la romana ca tot degeaba e, nu te lasa sa te inscrii la liceul numai daca esti promovat (peste 5 la toate materiile si peste 6 media generala)

| Donea_Ionut_Alexandru_1994 explică (pentru Marrythenight):

Stiu si noua neau spus big grin

| Marrythenight a răspuns (pentru BiuL):

Nu s-a introdus legea asta cum ca daca iei mai putin de 5 in examen, nu il treci.Inca poti lua oricat, din 2015 se va introduce ce spui tu happy stiu ce vorbesc, sunt a8a, si profi ne spun ca avem noroc anul asta, ca puteam lua oricat.

| MitroAlex94 a răspuns:

Nu se poate tine cont doar de o anumita nota la admitere. Cere la secretariatul liceului unde vrei sa mergi nota cea mai mica cu care s-a intrat anul trecut.