| ComandoFOS01 a întrebat:

Salut tuturor! Cum as putea sa învăț engleza mai eficient, mai repede? P.S! NU sunt la nivel începător, am terminat liceul și am câteva cunostinte elementare dar vreau sa pot vorbi engleza fluent și sa pot rezolva teste cu brio.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Caută nativi pe Facebook și alte rețele și vorbește cu ei, uită-te la multe filme și seriale în engleză cu subtitrare în engleză, documentare pe Youtube în engleză, citește cărți și articole etc

| Osneros a răspuns:

Vorbitul e diferit de scris, citit și înțelegere. Dacă vrei să înveți să vorbești, evident, vorbește mai mult.
La ce teste te referi, totuși?

| ComandoFOS01 explică (pentru Osneros):

Teste pentru admitere la jandarmi. Gramatica mai exact.