| AlexDGeorge a întrebat:

Un angajator poate vedea unde am lucrat si cat timp am lucrat? Cum am mai spus si intr-o postare anterioara, am incercat foarte multe locuri de munca, dar am stat o foarte scurta perioada de timp...(1 sapt, 2 sapt) nereusind sa ma acomodez din diverse motive. Vreau doar sa stiu daca o sa-mi fie afectate sansele la viitoarele aplicari.

Răspuns Câştigător
| ValentinGabi a răspuns:

Stai liniștit că nu o să vadă unde ai mai lucrat dar treaba e să nu inventezi tu că ai lucrat la un job foarte bun gen si să fii cu nasul pe sus..fii mai loial.
Gândește ce faci tu mai bine în viața de zi cu zii si încearcă să progresezi apoi cautați să lucrezi acolo

| sierra1 a răspuns (pentru ValentinGabi):

Poate ai auzit de recomandări de la jobul/joburile anteri-or/oare, ia in calcul dacă nu știai!

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am stat o foarte scurta perioada de timp...(1 sapt, 2 sapt)... o sa-mi fie afectate sansele la viitoarele aplicari"

clar da: nu tu continuitate, nu tu recomandări pozitive

| AlexDGeorge explică (pentru sierra1):

Recomandarile pozitive se dau in functie de cum iti faci treaba? Daca rasp este da, inseamna ca o sa am probleme. Iar despre continuitate, nu avea rost sa lucrez acolo daca raportul munca/salariu nu era cel putin egal, sa nu spun in favoarea mea...

| sierra1 a răspuns (pentru AlexDGeorge):

"Recomandarile pozitive se dau in functie de cum iti faci treaba?" - corect

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are cum să afle dacă nu treci asta în cv.

| JicaContra a răspuns:

Orice firma care se respecta are solutii de pontaj si de urmarit angajatii daca muncesc, altfel s-ar putea sa dea faliment pentru ca ii platesc degeaba

| AlexDGeorge explică (pentru JicaContra):

Nu este vorba ca nu mi-am facut treaba. Unde am fost, mi-am facut treaba bine si nu am creat probleme. Eu am intrebat doar daca o sa fie o problema la urmatoarele aplicari din cauza ca am stat doar perioada aceea de proba de 9 zile sau cv genu.

| JicaContra a răspuns (pentru AlexDGeorge):

Nu a spus nimeni ca e o problema de facut treaba
chestia functioneaza absolut si invers, adica nu numai ca angajatorul vrea sa vada ca imi fac treaba, ci si eu vreau sa arat angajatorului ca imi merit banii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un angajator poate suna la foştii angajatori de le vechile job-uri, dacă tu le treci în CV-ul de angajare, să se intereseze de tine, dacă vrea.

| Lorastan123 a răspuns:

Depinde unde te angajezi, din vorba in vorba se află ca te întreabă unde ai mai lucrat în trecut și suna acea persoana și întreaba dacă a mers bine iar dacă nu a fost bine atunci te lasa balta