| AutumnDay a întrebat:

Un angajator poate verifica locurile tale de munca anterioare sau perioada de timp in care ai lucrat la angajatorii anteriori?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sigur ca da. De fapt, iti va solicita TIE sa-i furnizezi numele angajatorilor anteriori, iar el poate sau nu verifica. El e cel care stabileste daca verifica sau nu.

3 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Normal ca poate.Atunci cand ii dai CV-ul si scrisoarea de intentie pentru a te angaja el trebuie sa stie unde ai mai lucrat si cat timp ai lucrat in acel loc.

| toniDRA a răspuns:

Da. Poate.

| Gosav_Cosmin_1997 a răspuns:

Da poate vedea unde ai lucrat, vede absolut tot Perioada lucrata!
Esti intr-o baza de date: desigur daca ai carte de munca si esti asigurat. Funda? :-D