| sandmonkey a întrebat:

Salut, vreau sa dau la academia de politie si am o nelamurire in legatura cu dioptriile
deci suma ambilor ochi nu trebuie sa fie peste -3 sau +3 sau fiecare ochi in parte?

5 răspunsuri:
| PuținConteazăNumele a răspuns:

Salut! Te invit sa citesti punctul 11 de la acest articol, iti va raspunde la intrebare, si pe langa poti afla si alte informatii importante.
https://www.academiadepolitie.com/......-a600.html

| sandmonkey explică (pentru PuținConteazăNumele):

Salut, mersi, am citit tot
deci ca o paranteza, eu cu dioptriile -1.50 si -2.50, e ok, nu?

| PuținConteazăNumele a răspuns (pentru sandmonkey):

In principiu nu este o problema, dar un raspuns oficial iti poate oferi doar doctorul examinator, mult noroc

| sandmonkey explică (pentru PuținConteazăNumele):

Pai acolo imi fac ei o alta proba la ochi?
adica daca ma duc cu foaia stampilata de medicul oftalmolog, unde imi apar dioptriile si bolile ochilor(nu am nicio boala doar astigmatism miopic care e practic specifica miopiei)la care mi-am facut dioptriile, si i o dau, nu e indeajuns?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sandmonkey):

Cel mai probabil fac și ei o examinare medicală, la colegii și academii militare se face, dar n-ai dc să-ți faci griji dacă știi că te încadrezi